OSP Bartąg zwycięzcą Florianów w XII kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować!”

wtorek, 21 maj 2019

Straż Pożarna z Bartąga. Doceniono ją w dwunastej specjalnej kategorii - „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Są lekcje, które zapamiętuje się do końca życia. W naszej Gminie takimi były te prowadzone przez strażaków z OSP Bartąg. Dzięki nim 3414 dzieci z naszej Gminy wie, co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pierwszej pomocy. Nauka trwała 164 godziny lekcyjne. A efekty? Oby nasze dzieciaki nie musiały sprawdzać swojej wiedzy w prawdziwym życiu. Ważne jednak, by wiedziały jak zareagować w razie potrzeby.

- Projekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. W szkoleniach w ciągu roku brało udział 3414 dzieci i ponad 50 dorosłych i seniorów – mówili druhowie po gali „Floriany”. - Zostaliśmy uhonorowani prestiżowym wyróżnieniem - strażackim OsKarem w kategorii specjalnej wspieranej przez WOŚP Ratujmy Uczmy Ratować. Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierają i w nas wierzyli. Dziękujemy i obiecujemy nie spocząć na laurach.

Na to, że strażacy dotrzymają słowa liczą kolejne dzieciaki i kolejni dorośli. Im więcej z nas będzie znało zasady pierwszej pomocy, tym większe będzie bezpieczeństwo nas wszystkich. W tym roku w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować” wzięły 64 jednostki OSP z całej Polski. Od 16 kwietnia 2018 r. do 15 kwietnia 2019 r. strażacy ochotnicy przeszkolili w ramach nauki udzielania pierwszej pomocy aż 26 881 dzieci na terenie całego kraju, a dokonali tego podczas 1 745,50 godzin lekcyjnych zajęć.

- To wielka duma mieć taką OSP. Strażacy są zawsze tam, gdzie jest ktoś potrzebujący pomocy. Mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie, którymi podzielili się druhowie zostanie w głowach, że nasi najmłodsi mieszkańcy nie tylko będą wiedzieli, co należy zrobić, ale też będą mieli odwagę tę wiedzę wykorzystać – mówi Michał Kontraktowicz, wójt Gminy Stawiguda.