Aktualności

Pogranicze ’39 – inscenizacja jakiej nie było!

8 września w olsztyneckim skansenie odbędzie się rekonstrukcja „Pogranicze 39”. Inscenizacja przedstawi wydarzenia, jakie rozegrały się na ziemiach polskich w pierwszych dniach po wybuchu II wojny światowej. Skansen stanie się tego dnia żywą makietą pola bitwy.Będzie to również okazja do pokazania życia codziennego żołnierzy, losów ludności cywilnej, działań pozafrontowych oraz pracy służb pomocniczych.

Dzień Bezpieczeństwa Służb Mundurowych - Rybaki 2013

Celnicy, policjanci, wojskowi, strażacy z PSP i OSP, strażnicy i graniczni, inspektorzy Inspekcji Ruchu Drogowego, leśnicy i funkcjonariusze innych służb mundurowych, dbających bezpośrednio lub pośrednio o bezpieczeństwo mieszkańców Warmii i Mazur, spotkali się  30 sierpnia 2013 r. w ośrodku Caritas archidiecezji warmińskiej w Rybakach nad Jeziorem Łańskim.  Patronat nad spotkaniem objął wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Organizatorami Dnia Bezpieczeństwa Służb Mundurowych - Rybaki 2013 było duszpasterstwo i Izba Celna w Olsztynie.

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego w lipcu 2013 r.

Zapraszamy do zapoznania się z udostępnionym przez Urząd Statystyczny w Olsztynie Komunikatem o sytuacji społeczno - gospodarczej województwa warmińsko - mazurskiego w lipcu 2013 r.

Relacja z RekreAKCYJNEGO pożegnania wakacji.

W piątek 30 sierpnia 2013 r. oficjalnie pożegnaliśmy wakacje! Wszystko odbyło się w gospodarstwie Państwa Kocięckich w Stawigudzie.

System Informacji Planistycznej

Zapraszamy do nowego serwisu prezentującego obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.

Warsztaty fotograficzne

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach fotograficznych, które odbędą się 7 września 2013 o godzinie 9:00 w Tomaszkowie.

Żegnamy wakacje!

Z okazji zakończenia wakacji w piątek 30 sierpnia 2013 w godzinach 17:00-20:00 zapraszamy dużych i małych do gospodarstwa Państwa Kocięckich na darmowe przejażdżki konne, oglądanie zwierząt domowych oraz ognisko!

VIII Festiwal Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą"

Wójt Gminy Stawiguda Teodozy Jerzy Marcinkiewicz i Stowarzyszenie Teatr Prawie Dorosły zapraszają na VIII Festiwal Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą" pod patronatem Dyrektora Teatru im. St. Jaracza Janusza Kijowskiego w Bartągu, 31.08(sobota), na godzinę 16:00.

Relacja ze spływu kajakowego.

W sobotę 24 sierpnia 2013 r. odbył się pierwszy spływ kajakowy realizowany w ramach RekreAKCJI.

Festyn w Stawigudzie

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rady Sołeckiej w Stawigudzie, który odbędzie się 24 sierpnia 2013 r.

‹ Pierwsza  < 190 191 192 193 194 >  Ostatnia ›