Archiwalna Strona

Feelharmonia nad Jeziorem 2026

Feelharmonia nad Jeziorem 2026

Feelharmonia nad Jeziorem 2026

 

„Feelharmonia nad Jeziorem” w Majdach to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które od 2021 roku nieprzerwanie wpisuje się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Warmii i Mazur. Organizowany w malowniczej scenerii jeziora Wulpińskiego koncert plenerowy łączy muzykę na najwyższym poziomie z niepowtarzalną atmosferą natury, tworząc przestrzeń do spotkania sztuki, mieszkańców regionu oraz gości z całej Polski.

Główną ideą tegorocznej edycji jest rozwój i promocja twórczości muzycznej oraz popularyzacja polskiego dziedzictwa muzycznego, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku legendarnego zespołu Maanam i niezapomnianej Kory.
W 2026 roku wydarzenie zyskało nowy wymiar dzięki Ogólnopolskiemu Konkursowi Wokalnemu „O! Maanam”, którego celem było odkrywanie młodych talentów oraz inspirowanie do twórczych interpretacji klasyków polskiej muzyki rozrywkowej.

Kulminacyjnym punktem projektu będzie koncert finałowy, podczas którego publiczność usłyszy największe przeboje zespołu Maanam w wyjątkowych aranżacjach symfonicznych. Na scenie wystąpią Ramona Rey i Damian Ukeje, którym towarzyszyć będą Artyści Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod batutą Piotra Sułkowskiego. Gościnnie wystąpi również zwyciężczyni konkursu „O! Maanam” – Blanka Magun, a gościem specjalnym koncertu będzie Maciej Zakościelny.

Program wydarzenia obejmuje także prezentacje młodych artystów z Gminy Stawiguda i Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach oraz koncert Agi Symołon z zespołem. Dzięki różnorodnemu repertuarowi i otwartej formule wydarzenie integruje pokolenia, promuje kulturę wysoką oraz umożliwia szerokiej publiczności kontakt z muzyką symfoniczną w atrakcyjnej, plenerowej odsłonie.

Zapraszamy 20 czerwca 2026 roku do wspólnego świętowania muzyki, talentu i polskiego dziedzictwa kulturowego podczas kolejnej odsłony „Feelharmonii nad Jeziorem”.

Program

17.00 – rozpoczęcie
7.10 – występ dzieci i młodzieży z Gminy Stawiguda oraz z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach
18.20 – koncert Aga Symołon z zespołem
19.45 – uroczyste otwarcie
20.00 – koncert finałowy

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Wokalny „O! Maanam” już za nami!

Za nami wyjątkowe muzyczne wydarzenie pełne emocji, wzruszeń i niezwykłych interpretacji twórczości @Kora i zespołu @Maanam. I Ogólnopolski Konkurs Wokalny „O! Maanam” zgromadził utalentowanych artystów z całej Polski, którzy na scenie zaprezentowali nie tylko wysoki poziom wokalny, ale także ogromną wrażliwość, autentyczność i odwagę artystyczną.

Scena @Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie wypełniła się muzyką, energią i emocjami, które na długo pozostaną w pamięci uczestników, jury oraz publiczności. Każdy występ był osobną historią i pięknym hołdem dla twórczości @Kora oraz legendarnego zespołu @Maanam.

Laureatką pierwszej edycji konkursu została Blanka Magun z @Miasto Bartoszyce, która utworem „Po prostu bądź” z albumu „Łóżko” zachwyciła jury i zdobyła nagrodę główną w wysokości 10 000 zł.

Zwyciężczyni już 20 czerwca wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną @Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie podczas koncertu @Feelharmonia nad Jeziorem w Majdach pod batutą maestro @Piotr Sulkowski

Drugie miejsce oraz nagrodę 4 000 zł zdobyła Aleksandra Kazmierczak z @Gmina Wierzchowo, natomiast trzecie miejsce i 2 000 zł otrzymała Maria Sawicka z @Miasto Białystok.
Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla duetu Daniel Chodyna i Natalia Świniarska @Dzialdowo @Olsztyn oraz dla Małgorzaty Maciorowskiej @Monki

Ogromnym wzruszeniem była obecność najbliższych @Kora oraz osób od lat związanych z jej twórczością. Konkurs wsparli:

 

 

Anna Maria Kubczak – siostra Kory,
Kamil Sipowicz – mąż artystki,
Szymon Sipowicz – syn Kory,
Mateusz Jackowski – syn Kory.

 

 

Wyjątkową wartością konkursu było profesjonalne i niezwykle charyzmatyczne jury, złożone z artystów oraz osobowości od lat związanych z polską sceną muzyczną i zespołem Maanam.
Ich doświadczenie, wrażliwość muzyczna i ogromne zaangażowanie sprawiły, że uczestnicy mogli zaprezentować się przed gronem ekspertów najwyższej klasy.
Jury nie tylko oceniało występy, ale także tworzyło atmosferę pełną życzliwości, wsparcia i autentycznej miłości do muzyki.
@Janusz Yanina Iwański,
@Cezary Kaźmierczak
@Jarek Kardas
@Pawel Piecuch
@Paweł Sztompke

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom, patronom medialnym oraz publiczności za stworzenie atmosfery pełnej muzyki, wzruszeń i wspólnego przeżywania twórczości @Maanam. To wydarzenie pokazało, że muzyka @Kora wciąż inspiruje kolejne pokolenia artystów i słuchaczy.

 

 

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków @Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez @Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

@Gmina Stawiguda
@Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
@TVP3 Olsztyn
@Radio Olsztyn
@Kulturalnipl
@Maciej Wróbel
@Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda
@Magdalena Matracka Zastępca Wójta Gminy Stawiguda
@Lidia Milik

Do zobaczenia podczas koncertu @Feelharmonia nad Jeziorem w Majdach ❤️

13 maja 2026 r.

Za nami pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „O! Maanam”.
Jury w składzie: Cezary Kaźmierczak, Jarek Kardaś, Paweł Piecuch oraz Janusz Yanina Iwański zakończyło obrady i wyłoniło 16 finalistów, którzy już 23 maja 2026 roku wystąpią podczas Koncertu Konkursowego w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.
Do konkursu zgłosiło się ok. 80 uczestników – soliści, duety i zespoły, których połączyła miłość do twórczości legendarnego zespołu Maanam i wyjątkowej energii polskiej muzyki. Dużo emocji, niezwykłych interpretacji, którzy odważnie sięgają po repertuar wymagający wrażliwości, charyzmy i scenicznej autentyczności.

W finale usłyszymy 16 wykonawców z Warszawy, Olsztyna, Szczecina, Gdańska, Białegostoku, Bartoszyc, Działdowa, Nidzicy i wielu innych miejscowości. To wyjątkowe wydarzenie stanie się nie tylko konkursem, ale także muzycznym świętem i spotkaniem ludzi połączonych pasją do muzyki.

Na zakończenie konkursu laureat otrzyma wyjątkową nagrodę – występ z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego, podczas wydarzenia „Feelharmonia nad jeziorem” w Majdach, co stanowi szczególne wyróżnienie i artystyczne zwieńczenie całego wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom i dziękujemy za ogromne zainteresowanie pierwszą edycją konkursu.

Już dziś zapraszamy mieszkańców oraz gości do udziału w Koncercie Konkursowym i wspólnego przeżywania muzycznych emocji w Stawigudzie.

Czekamy na Was!

 

Soliści

  • Małgorzata Maciorowska 📍 Mońki
  • Dorota Partyka 📍 Nidzica
  • Aleksandra Kaźmierczak 📍 Wierzchowo Dworzec gm. Człuchów
  • Joanna Fesler „MOTKA” 📍 Warszawa
  • Maria Sawicka 📍 Białystok
  • Blanka Magun 📍 Bartoszyce
  • Laura Kostrubiec 📍 Łosino
  • Alicja Mróz 📍 Olsztyn
  • Magdalena Łowkiel 📍 Barczewo
  • Martyna Guzy 📍 Warszawa
  • Izabela Strychalska 📍 Szczecin

 

Duety

  • Daniel Chodyna i Natalia Świniarska 📍 Działdowo / Olsztyn
  • Lesja Szulc i Tom Horn (Tomasz Rożek) 📍Piła gm. Goleniów

 

Zespoły

Zespół „Endorfiny” 📍 Warszawa

  • Joanna Machynia
  • Aniela Presko
  • Aleksandra Babecka
  • Marzena Sosnowska
  • Monika Olejnik

 

Zespół „InHarmony” 📍 Warszawa

  • Paulina Brzozowska
  • Patrycja Kuś
  • Weronika Kmita-Głowala

 

Zespół „Siostry aMuzy” 📍 Gdańsk

  • Kinga Kasiorkiewicz
  • Emilia Batko
  • Karina Szurek
  • Adrianna Kordowska
  • Zuzanna Pałaszewska
  • Zuzanna Urbanik

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

 

8 maja 2026 r.

70 solistów i solistek, dwa duety i siedem zespołów wokalnych – tak prezentuje się lista zgłoszeń na Ogólnopolski Konkurs Wokalny „O! Maanam

Dominują panie, których jest aż 109 przy zaledwie 18 panach. Najstarsza z chętnych na muzyczną przygodę ma 66 lat. Najmłodszych, czyli 18-latków jest więcej.

Niektórzy mają całkiem blisko, inni mają do przejechania całą Polskę, a nawet przekroczenie granicy.
Kto stanie na naszej scenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie? A kto wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonia Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod batutą maestro Piotra Sułkowskiego, dyrektora Opera Krakowska?

O tym zdecydują jurorzy. Za wszystkich trzymamy kciuki.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.