II Gminny Dzień Kobiet

środa, 15 marzec 2017

8 marca 2017r. zrealizowany został projektPodniesienie świadomości społecznej i propagowanie działań sprzeciwiających się przemocy wobec kobiet w ramach II Gminnego Dnia Kobiet” w Stawigudzie.

Kontynuacją roku poprzedniego o godz. 1000 w ramach  prowadzonej Kampanii „Bezpieczny Senior” w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stawigudzie odbyło się spotkanie seniorów  i osób niepełnosprawnych z terenu gminy Stawiguda z Kierownikiem Posterunku Policji w Stawigudzie Panem Tomaszem Szeliga, druhem Arturem Serafinem z Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz Jackiem Kubala pracownikiem ds. obrony cywilnej Urzędu Gminy w Stawigudzie. Podczas spotkania poruszane były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz pieszym. Omówiona została Procedura Niebieskiej Karty. Kolejnym poruszanym tematem była  przemoc domowa wobec kobiet. Wskazano instytucje gdzie można szukać pomocy. Zapoznano uczestników z przyczynami pożarów związanych z niewłaściwą eksploatacją urządzeń i instalacji technicznych w tym grzewczych i elektrycznych.  Omówiono znaczenie czujników gazu oraz dymu. Seniorzy zostali poinformowani o aplikacji „BLISKO”, która oferuje użytkownikom otrzymywanie aktualnych informacji z okolicy np. powiadomienie o wyłączeniu prądu, edukacyjne, służby porządkowe, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i inne.

W tym samym  dniu o godzinie 17,00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stawigudzie odbył się II Gminny Dzień Kobiet. Podczas spotkania integracyjnego Panie mogły degustować wypieki przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Stawigudy, Gryźlin i Rusi oraz specjalnie przygotowane na tę okazję wyśmienite sałatki przygotowane przez Pana Mirosława Rynduch.

Subtelna muzyka wykonana przez Pana Dariusza Bernatka oraz Zespół Kosejder i świeży kwiatek dla każdej z Pań zapewniły miły nastrój. Panie korzystały z różnych bezpłatnych atrakcji np. Foto-Budki. Wśród uczestniczek rozlosowano ponad 70 nagród ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców, które cieszyły się dużym powodzeniem.

II Gminny Dzień Kobiet

II Gminny Dzień Kobiet - zdjęcie 1II Gminny Dzień Kobiet - zdjęcie 2II Gminny Dzień Kobiet - zdjęcie 3II Gminny Dzień Kobiet - zdjęcie 4II Gminny Dzień Kobiet - zdjęcie 5II Gminny Dzień Kobiet - zdjęcie 6II Gminny Dzień Kobiet - zdjęcie 7II Gminny Dzień Kobiet - zdjęcie 8