NIE nowotworom

czwartek, 23 marzec 2017

W dniach 20 – 21 marca 2017 r. Fundacja Ronalda McDonalda przeprowadziła w Stawigudzie profilaktyczne Badania USG  dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Działania polegały na wykonaniu badań USG tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej oraz dodatkowo moszny u chłopców. Celem w/w badań jest wczesne wykrywanie zmian nowotworowych oraz kontrola prawidłowego rozwoju  dzieci.

Badania były bezpłatne. Przebadano 131 dzieci. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stawigudzie zaangażowani byli nie tylko w przygotowanie całej akcji ale wcielili się także w rolę Wolontariuszy Ambulansu. Przez dwa dni towarzyszyli przy badaniach profilaktycznych służąc swoją pomocą zarówno lekarzom jak i pacjentom. Akcja sfinansowana została przez Gminę Stawiguda, pod patronatem Wójta Gminy. Serdeczne podziękowania pragniemy skierować do przedsiębiorców naszej Gminy,  którzy włączyli się w pomoc przy realizacji badań:

Restauracja Alibi – Joanna i Bogdan Klein

Hotel Jabłoński – Beata Szaban

Kwiaciarnia Kuferek Rozmaitości – Agnieszka Panuś

Dziękujemy Przedszkolakom i kadrze pedagogicznej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stawigudzie, którzy zadbali o to, aby Wiosna zagościła w Ambulansie podczas badań.

Galeria NIE nowotworom

Galeria NIE nowotworom - zdjęcie 1Galeria NIE nowotworom - zdjęcie 2Galeria NIE nowotworom - zdjęcie 3