Gmina na 5!

piątek, 12 maj 2017

GMINA STAWIGUDA – GMINĄ NA 5! Zdobyliśmy trzecie miejsce! Wójt Gminy Stawiguda Irena Derdoń podczas konferencji zorganizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie odebrała dyplom potwierdzający nadanie Gminie Stawiguda tytuł Gmina na 5!

Nasza Gmina uzyskała TRZECIE miejsce w rankingu, w którym badaniu poddano 655 gmin z całej Polski. Gmina Stawiguda uzyskała wysokie oceny między innymi  za witrynę internetową, bardzo dobrze przygotowaną odpowiedź w języku angielskim, a także wysoką ocenę obsługi inwestorów.

Wyróżnienia trafiły do 59 samorządów. W województwie warmińsko – mazurskim, oprócz Stawigudy, nagrodzone zostały jeszcze Mrągowo, Dywity, Lidzbark Warmiński oraz Elbląg.

Ranking corocznie przygotowuje Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Celem niniejszego badania jest ocena gotowości jednostek samorządu terytorialnego do obsługi drogą elektroniczną inwestorów oraz przedsiębiorców a także innych interesariuszy gmin. Oceniano dwa obszary: możliwość kontaktu elektronicznego z urzędem oraz funkcjonalność oficjalnej witryny internetowej gminy. W celu weryfikacji i oceny gmin biorących udział w badaniu zastosowano między innymi metodę "Tajemniczego klienta”.

Ranking Gmin miał na celu wyłonienie samorządów charakteryzujących się ponadprzeciętną jakością obsługi interesantów. Cieszymy się, że Gmina Stawiguda zdobyła tak prestiżowy tytuł oraz tak wysokie miejsce w rankingu! Jest to dowód na dynamiczny rozwój naszej Gminy oraz gotowość do podejmowania inwestorów i rozwoju biznesu.

Ranking Gmina na 5! – 2016/2017 dostępny pod linkiem:

https://drive.google.com/file/d/0B0U9js4YYeRXN19fVmhYeUE0ZVU/view