Budowa szkoły

piątek, 22 wrzesień 2017

Gmina Stawiguda otrzymała dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi.

Wójt Gminy Stawiguda Irena Derdoń w dniu 21 września br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podpisała umowę z Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty Markiem Nowackim na przekazanie Gminie Stawiguda dotacji w wysokości 1 mln zł na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi.

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2016 r. i na dzień dzisiejszy zrealizowany został jej pierwszy etap. Inwestycja obejmuje budowę 12 oddziałów, czyli w placówce będzie mogło uczyć się ponad 200 dzieci. Wójt Gminy Stawiguda Irena Derdoń planuje, że szkoła zostanie otwarta od  drugiego semestru. Otwarcie nowego wspaniałego obiektu pozwoli na poprawę warunków edukacyjnych dla dzieci, jak również dla nauczycieli.  

Stawiguda i Dywity to jedyne gminy z regionu, które w tym roku sięgnęły po pieniądze z rezerwy państwa na budowę szkół.

Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi.

Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi. - zdjęcie 1Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi. - zdjęcie 2Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi. - zdjęcie 3Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi. - zdjęcie 4Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi. - zdjęcie 5Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi. - zdjęcie 6Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi. - zdjęcie 7Dofinansowanie na budowę w Bartągu filii Szkoły Podstawowej w Rusi. - zdjęcie 8