Mammografia

piątek, 6 październik 2017

http://WWW.MAMMO.PL/FORMULARZMASZ 50-69 LAT? ZROBIŁAŚ JUŻ MAMMOGRAFIĘ? Niespełna  40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania
mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. 

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. 
„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.” 
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

STAWIGUDA – 10 LISTOPADA PRZY OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ, UL. LEŚNA 2

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ REJESTRACJĘ POD NR TEL. 58 666 24 44 LUB NA HTTP://WWW.MAMMO.PL/FORMULARZ [1]. CALL CENTER CZYNNE JEST OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY.