Zmiany w rozkładzie jazdy

piątek, 12 styczeń 2018

Warmińsko-Mazurskie: Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 22 stycznia 2018 r. 22 stycznia 2018 r. zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Olsztyn – Działdowo, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów na odcinku Olsztyn – Olsztynek. 

W związku z tym w zamian za pociągi POLREGIO na odcinku Olsztyn – Olsztynek - Olsztyn zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursować zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy. Szczegóły w załącznikach.


Warmińsko-Mazurskie: Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 22 stycznia 2018 r.

22 stycznia 2018 r. zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Olsztyn – Działdowo, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów na odcinku Olsztyn – Olsztynek. W związku z tym w zamian za pociągi POLREGIO na odcinku Olsztyn – Olsztynek - Olsztyn zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursować zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.  Zakończenie prac dla tego odcinka planowane jest na 18 czerwca 2018 r.

Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie dojeżdżają bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie korzystać będą z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Trasę (Olsztyn – Olsztynek - Olsztyn) autobusy pokonają w czasie około 1 godziny.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

W województwie warmińsko-mazurskim POLREGIO jest liderem na rynku przewozów kolejowych. Codziennie przewoźnik zapewnia średnio około 100 połączeń. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, opierającej się na wieloletniej umowie na świadczenie usług przewozowych, POLREGIO oferuje swoim podróżnym siatkę połączeń umożliwiającą dogodny dojazd do pracy, szkoły, na uczelnię czy do lekarza. Z POLREGIO chętnie korzystają także turyści i wczasowicze wybierający się na Mazury. W ofercie przewoźnika są zarówno połączenia lokalne, jak i kursy do sąsiednich województw, m.in. do Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia oraz Białegostoku. Pociągi POLREGIO obsługują także trasę do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. 1 czerwca 2017 r. w  Olsztynie zaprezentowano nowoczesny pociąg PESA Link, który został zakupiony przez przewoźnika w ramach realizowanego obecnie programu unowocześnienia floty, będącego częścią planu restrukturyzacji. Nowy pociąg ten już kursuje na trasach regionalnych.

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 27%. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

                                                                              Szczegółowe informacje:

                                                                                                        Elżbieta Załuska
                                                                                                        Dyrektor
                                                                                                        Przewozy Regionalne sp. z o.o.
                                                                                                        tel. 665 912 788
                                                                                                        e-mail:

 

Do pobrania: