Zaadoptuj psa ze schroniska

poniedziałek, 12 marzec 2018

I Ty też możesz pomóc. Nie kupuj psa. Adoptuj bezdomnego psa, podaruj mu szczęśliwy dom!

Każdego roku do schronisk w całej Polsce trafiają setki psów. Oswojone przez ludzi, a później porzucone błąkają się po lasach, wsiach i miastach poszukując jedzenia i schronienia. Często są to wspaniałe zwierzaki, które potrzebują odrobiny czułości, ciepła, miski z jedzeniem i człowieka, który nie wyrządzi im krzywdy, a którego będą mogły pokochać. Coraz częściej odnotowuje się wezwania mieszkańców gminy Stawiguda z informacją o bezpańskich psach błąkających się na terenie całej gminy. Po odłowieniu psy z terenu gminy trafiają do kojców znajdujących się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach, tam objęte są opieką i czekają na swoich właścicieli lub nowy dom. Psy do adopcji w schronisku posiadają aktualne szczepienia i są oznakowane (tatuaż).

Wszystkich zainteresowanych adopcją czworonoga zachęcamy do:

  • odwiedzenia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Biesala z siedzibą Tomaryny 11/2, gm. Gietrzwałd w godzinach:
    • 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku
    • 9.00 – 16.00 od soboty do niedzieli
  • kontaktu telefonicznego z Panią Izabelą Rutkowską tel. 606-507-829, pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Pani Izabela zna psy, ich charaktery i jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

Wójt Gminy Stawiguda

 

Aktualnie z terenu naszej gminy na adopcję czekają psy, których zdjęcia przedstawiamy na stronie BIP gminy Stawiguda www.bip.stawiguda.pl – zakłada Środowisko – Adopcja zwierząt.