Gmina na 5!

środa, 30 maj 2018

GMINA STAWIGUDA– po raz kolejny zastała GMINĄ NA 5!

W dniach 24-25 maja 2018 r. odbyła się czwarta konferencja z cyklu "Forum Gmin na 5!" zorganizowana przez Zakład Otoczenia Biznesu w Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Niezmiernie miło nam poinformować, że podobnie jak w ubiegłym roku Gmina Stawiguda uzyskała tytuł „Gminy na 5!”.

Podczas konferencji upowszechniane są dobre praktyki samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Ponadto służy wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach, a także wymianie doświadczeń byłych i przyszłych laureatów rankingu "Gmina na 5!".

W czasie konferencji odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów "Gmina na 5!" oraz dyskusja z udziałem przedstawicieli świata nauki, biznesu, instytucji samorządowych i rządowych. Zaprezentowane zostały wyniki badania "Gmina na 5!" zrealizowanego przez Zakład Otoczenia Biznesu w Instytucie Przedsiębiorstwa SGH i działające przy nim Studenckie Koło Naukowe Akceleracji. Wyniki badania „Gmina na 5!” są uwzględniane przy opracowaniu „Raportu atrakcyjności inwestycyjnej regionów” realizowanego przez SGH we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A. i mają wpływ na ogólną ocenę postrzegania poszczególnych województw w zakresie ich atrakcyjności.

Raport dostępny jest na stronie:

http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KNoP/struktura/IP/struktura/ZOB/forum_gmin_na_5/Documents/Raport2018.pdf

Gmina na 5!

Gmina na 5! - zdjęcie 1Gmina na 5! - zdjęcie 2Gmina na 5! - zdjęcie 3