III Rusiowa Noc Świętojańska

poniedziałek, 2 lipiec 2018

W piątek 22.06.2018 r. w przeddzień festynu wiejskiego "III Rusiowa Noc Świętojańska" przy naszej kapliczce w Rusi odbyła się msza święta w intencji mieszkańców, o Boże Błogosławieństwo i opiekę Opatrzności Bożej.

Mszę Świętą celebrował ks. proboszcz Leszek Kuriata, który powierzył mieszkańców Matce Bożej. Z całego serca dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarz przy kapliczce i pięknie udekorowali miejsce kultu religijnego, gdzie odprawiane jest co roku nabożeństwo majowe. Dla wielu kapliczka w Rusi jest symbolem pamięci wszystkich którzy tu przybywają.

Tegoroczna III Rusiowa Noc Świętojańska zorganizowana przez Sołectwo Ruś, Koło Gospodyń Wiejskich "Baby Ruśkie", Gminę Stawiguda i Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie- przeszła do historii.

Festyn rozpoczęliśmy od rodzinnej wycieczki rowerowej po okolicach, prowadzonej przez Pana Mirka Arczaka. Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał upominek od organizatorów festynu.W tym czasie na plaży przy Łynie rozgrywany był Międzysołecki Turniej Piłki Plażowej o puchar Sołtysa wsi Ruś. Walka toczyła się między sołectwami Ruś, Gągławki, Bartąg i Bartążek. Po wyrównanej i zaciętej walce puchar zdobyła drużyna GOSPODARZY.

Oficjalna część festynu rozpoczęła się o godz. 16:00. Pani Sołtys przywitała wszystkich mieszkańców i gości życząc wielu miłych wrażeń i dobrej zabawy.Na scenie wystąpiły dzieci, uczestniczące w zajęciach wokalnych w Świetlicy w Rusi. Przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji dla dzieci- dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, pokazy strażackie, animacje, konkursy. Dzięki uprzejmości sponsorów dzieci miały okazję obejrzeć wóz strażacki, wóz Inspekcji Transportu Drogowego i samochód kierowcy rajdowego. Największą atrakcją festynu była inscenizacja nocy świętojańskiej z udziałem Koła Gospodyń Wiejskich. Występ zespołu "Baby Ruśkie + 2Promile" zrobił duże wrażenie na publiczności. Gwiazdą wieczoru na festynie był zespół "Mietek Folk Olsztyn"- grupa bardzo energetyczna, która rozbawiła wszystkich.Wielkie podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, dzięki którym to przedsięwzięcie mogło być zrealizowane z takim rozmachem. Do zobaczenia na IV Rusiowej Nocy Świętojańskiej i przy każdej innej okazji- a jest ich u nas wiele. Zapraszamy :)

Relacja: Halina Zapadka, Sołtys Sołectwa Ruś

Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej

Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 1Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 2Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 3Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 4Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 5Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 6Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 7Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 8Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 9Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 10Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 11Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 12Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 13Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 14Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 15Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 16Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 17Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 18Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 19Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 20Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 21Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 22Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 23Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 24Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 25Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 26Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 27Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 28Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 29Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 30Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 31Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 32Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 33Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 34Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 35Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 36Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 37Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 38Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 39Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 40Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 41Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 42Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 43Fotorelacja z III Rusiowej Nocy Świętojańskiej - zdjęcie 44