Relacja z II wycieczki "Poznaj swoją gminę"

środa, 4 lipiec 2018

Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda W czwartek 21 czerwca 2018 r. odbyła się druga wycieczka autokarowa "Poznaj swoją Gminę" przygotowana w ramach działań realizowanych pod hasłem „KLUB SZCZĘŚLIWEGO CZŁOWIEKA” dedykowana seniorom z Gminy Stawiguda.

Celem wycieczki było zapoznanie mieszkańców z licznymi miejscowościami Gminy Stawiguda. W tym przypadku przyświecała myśl „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dzięki zaangażowaniu sołtysów oraz osób działających społecznie w poszczególnych miejscowościach udało się dotrzeć do najciekawszych miejsc. Została przybliżona zarówno historia wsi, atrakcje, z których można korzystać jak również miejsca, które warto odwiedzać.

Zwiedzanie rozpoczęło się od Gryźlin, gdzie czekała na uczestników niespodzianka przygotowana przez Sołtysa, Radę Sołecką i Radnego Gminy Stawiguda z Gryźlin.  Po pysznej kawie i ciasteczku pojechaliśmy na plażę w Zielonowie. Następnie odwiedziliśmy piękne i klimatyczne Miodówko gdzie przywitała nas Pani Sołtys. Kolejnym przystankiem był Wymój, który zwiedzaliśmy wraz z Panią Sołtys oraz Stawiguda. Wycieczka zakończyła się w malowniczych Pluskach przy barwnych i niezwykle interesujących opowieściach Pana Jana Mackiewicza oraz przy ognisku integracyjnym przygotowanym przez Panią sołtys i Radę Sołecką.

Podziękowania dla Gminy Stawiguda za pomoc organizacyjną, dla sołtysów poszczególnych sołectw: Sołectwo Pluski- Rybaki- Justyna Reisenberg, Gryźliny- Adam Walkowiak, Miodówko- Aniela Margasińska, Wymój- Aldona Kasińska, Stawiguda- Anna Raczko Artystycznie (również za piękną wystawę anielskich nadproży kaplicy w Stawigudzie) za miłe przyjęcie i ciekawe opowieści. Szczególne podziękowania dla Pana Jana Mackiewicza za cierpliwość dla spóźnialskich, przedstawienie pięknej historii Plusk oraz upominki dla uczestników wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo przygotowanego przez Tvsamorządowa.pl

Koordynacja, relacja oraz zdjęcia Lidia Milik

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda

Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 1Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 2Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 3Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 4Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 5Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 6Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 7Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 8Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 9Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 10Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 11Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 12Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 13Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 14Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 15Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 16Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 17Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 18Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 19Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 20Relacja z II wycieczki Poznaj swoją gminę dla seniorów z gminy Stawiguda - zdjęcie 21