Relacja z XI Regat

piątek, 6 lipiec 2018

Relacja z XI Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego. W dniach 30.06-01.07.2018 odbyły się XI Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego, które na stałe wpisały się w kalendarz najciekawszych imprez naszej gminy i są bardzo popularne wśród żeglarzy i kibiców.

Regaty organizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Tomaszkowo” oraz Gminę Stawiguda. Zawody te są znane i cenione przez żeglarzy. Dzięki regatom jezioro Wulpińskie ożywa. Mieszkańcy miejscowości leżących nad brzegiem jeziora i turyści zbierają się na brzegu i obserwują rywalizację na wodzie.

W tym roku regaty były rozgrywane w arcytrudnych warunkach przy fali dochodzącej do 0,8 m i bardzo silnym porywistym wietrze. Liczne wyspy sprawiają, że uderzenia wiatru następują z najmniej spodziewanych kierunków. Widowisko było warte obejrzenia, a na udział w zawodach zdecydowali się tylko najodważniejsi. Żeglarze popisali się niezwykłymi umiejętnościami skoro w takich warunkach doszło tylko do jednej wywrotki i to jednostki, która w drugim dniu zawodów zdobyła Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego. 

W regatach uczestniczyło 9 jednostek od 3 do 5 osób na każdej. Zwycięskie załogi XI REGAT to: w kategorii open jacht klasy micro flyer „Jedynka” ze sternikiem Mirosławem Wawrykiem a Błękitną Wstęgę 2018 zdobyła wspomniana załoga Omegi „Lola” ze sternikiem Norbertem Nowickim.

Wraz z uczestnikami zawodów sportowych przybyły ich rodziny i bliscy. W tych trudnych warunkach pogodowych nie doszło do rozegrania turnieju siatkarskiego. Siatkówka w tym roku była tylko rekreacyjna. Wieczorem w sobotę uczestnicy zawodów i liczni goście oraz mieszkańcy bawili się przy znakomitej muzyce i przy ognisku.

 

Relacja: Urszula Dobrzańska
Stowarzyszenie „Tomaszkowo”

Relacja z XI Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego

Relacja z XI Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego - zdjęcie 1Relacja z XI Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego - zdjęcie 2Relacja z XI Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego - zdjęcie 3Relacja z XI Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego - zdjęcie 4Relacja z XI Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego - zdjęcie 5