Reaktywacja umowy partnerskiej

piątek, 27 lipiec 2018

Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy. Dokładnie 15 lat temu Gmina Stawiguda zawarła dokument przyjaźni z litewską Gminą Zujuny. Od 2003 r. trwa owocna współpraca między samorządami. 

Dzięki wymianie doświadczeń z zakresu kultury, oświaty, sportu oraz wzajemnych odwiedzin podczas wydarzeń kulturalnych możliwe jest wzajemne poznanie oraz czerpanie tzw. dobrych praktyk. W sobotę 21 lipca 2018 r. podczas XXIV Międzynarodowych Prezentacji Folklorystycznych „LATO W MOJDACH” 2018 odbyła się reaktywacja umowy partnerskiej. Wójt Gminy Stawiguda Irena Derdoń wraz ze Starostą Gminy Zujuny Mirosławem Gajewskim podpisali kolejny dokument potwierdzający chęć dalszej współpracy. Delegacja z Litwy przyjechała z zespołem „KRESOWY PŁOMIEŃ” , który zaprezentował swój rodzimy folklorystyczny repertuar.
Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie.

Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy

Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 1Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 2Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 3Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 4Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 5Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 6Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 7Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 8Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 9Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 10Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 11Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 12Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 13Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 14Reaktywacja umowy partnerskiej Gminy Stawiguda z Gminą Zujuny z Litwy - zdjęcie 15