Obwodnica szansą na biznes

poniedziałek, 17 grudzień 2018

Chińska maksyma mówi: "chcesz zarobić, zbuduj drogę". Doskonała ilustracją do tych słów jest to, co dzieje się wokół obwodnicy Olsztyna. Duża inwestycja już buduje się w Tomaszkowie przy węźle Olsztyn Południe, a przedsiębiorcy nie czekają na kwietniowe zakończenie prac na odcinku wschodnim i już planują swoje zakłady produkcyjne w pobliżu węzła Olsztyn Wschód.

Od lipca w Tomaszkowie, w gminie Stawiguda, powstaje nowa siedziba firmy, która zajmuje się wytwarzaniem urządzenia do produkcji serów. Odbiorcami jej urządzeń są zakłady na całym świecie. Powierzchnia samej hali produkcyjnej zajmie prawie hektar. Docelowo w Tomaszkowie ma pracować około pół tysiąca osób. Obecnie firma ma swoją siedzibę w centrum Olsztyna, a nowa lokalizacja zakładu zwiększa możliwości rozwojowe. 

Eksperci nie mają wątpliwości, że można zaobserwować tendencję do wyprowadzania firm z miast na ich obrzeża. Powstająca obwodnica Olsztyna temu sprzyja. 

W najbliższym czasie w Olsztynie powstaną kolejne dwie inwestycje przy ulicy Lubelskiej w bezpośrednim sąsiedztwie węzła obwodnicy Olsztyn-Wschód. Odpowiednie decyzje zezwalające na działalność na preferencyjnych warunkach wydała w ubiegłym roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Na zainteresowanie przedsiębiorców liczy olsztyński magistrat. 

Nowa ulica Pstrowskiego połączy Osiedle Mazurskie z węzłem Pieczewo, na obwodnicy Olsztyna. Powstało już kilka rond, które mają połączyć jezdnię główną z drogami prowadzącymi do potencjalnych inwestycji. Na razie nie ma jednak żadnych konkretów.

 

Materiał: https://olsztyn.tvp.pl/40394277/obwodnica-szansa-na-biznes-w-jej-poblizu-powstana-zaklady-pracy?fbclid=IwAR1l-HemCiQhXCl128pE8cD6CancpYBolTkki1pXnZ28J-qxyXuvTJcYrwg

 

źródło: www.olsztyn.tvp.pl