BRAWO KLAUDIA !

poniedziałek 6 maja 2019

W sobotę i niedzielę (4-5.05.2019) w Krakowie odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce. Jest to turniej mający rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W zawodach występują najlepsi szermierze z kraju - o kwalifikacje walczą przez cały rok. Wśród szablistek znalazła się uczennica kl. III Gimnazjum Zespołu Szkolno- Przedszkolnego ze Stawigudy, mieszkanka Tomaszkowa - Klaudia Malgrem. Klaudia jest również zawodniczką powołaną do Kadry Narodowej Juniorów, aktualnie sklasyfikowaną na 5 miejscu Polskiego Związku Szermierczego juniorów młodszych.

W zakończonych wczoraj zawodach zajęła V miejsce w turnieju indywidualnym oraz IV miejsce w turnieju drużynowym. W całym turnieju przegrała tylko walkę o medal - wszystkie wcześniejsze (14) wygrała.