Turniej szachowy LZS o „Złotą Wieżę” 2019

środa, 8 maj 2019

Zwycięstwo drużyny Gminy Stawiguda w 61 Wojewódzkim Turnieju szachowym

W dniu dzisiejszym (08.05.2019) Wójt Gminy Stawiguda spotkał się z zawodniczką drużyny reprezentującą naszą gminę podczas 61. Eliminacji Wojewódzkich do Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego LZS o "Złotą Wieżę" 2019., która zwycięsko pokonała konkurencję zajmując I miejsce!

Eliminacje odbyły się 5 maja 2019 r. w Ostródzie. Prawo startu w rozgrywkach mają 4 osobowe drużyny mieszkańców wsi oraz miast do 20 tys. mieszkańców. W tym roku Gminę Stawiguda reprezentowała drużyna w składzie Magdalena Filipiak, Tomasz Hartliński, Radosław Malczyk oraz Tomasz Rak.

W 7 rundach zmierzyli się m.in. z szachistami z gmin Ostróda, Nowe Miasto Lubawskie czy Samborowo. Rywalizacja była bardzo zacięta. Do ostatniej rundy zawodnicy walczyli o prawo startu w ogólnopolskim finale. Nasi szachiści zdobyli 12 punktów tyle samo, co drużyna z Ostródy i o miejscach na podium zadecydowały tzw. „małe punkty”. Gmina Stawiguda zwyciężyła! Otrzymany puchar, w imieniu drużyny, przekazała Panu Wójtowi Michałowi Kontraktowiczowi Magda Filipiak. Indywidualnie, za rywalizację na poszczególnych szachownicach, Tomasz Rak i Magda Filipiak zdobyli złote medale, a Radek Malczyk medal srebrny. Finał centralny, do którego awansowała nasza drużyna rozegrany zostanie w dniach 17-22.05.2019 w Pułtusku. Serdecznie gratulujemy!

Link do wyników: 

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_2161/results.html?l=pl&tb=206_&fbclid=IwAR3vhdrYd7K2nzRkQEIxefT_6GSTwjzCinnMVTbtiqUd567u3sjHu3ZWHuo