Będziemy mieli nowe drogi

środa, 16 październik 2019

Stanie się tak dzięki uzyskanym dotacjom. Odnowione zostaną nawierzchnie dwóch dróg. Obie są najprawdopodobniej w najgorszym stanie w całej naszej gminie.

Pierwsza łączy Ruś z mostem obwodnicy na trasie do Bartąga. Stan tej drogi jest w fatalnym stanie. Ma wiele dziur, brakuje też pobocza. Całość jest wyboista. W końcu to się zmieni. Prace właśnie trwają, m.in. w samej Rusi. – Dla mieszkańców przebudowa tej drogi jest niezwykle istotna. Jej dotychczasowy stan nie tylko utrudnia życie kierowców, ale przede wszystkim naraża bezpieczeństwo. Zdaję sobie sprawę, że prowadzone prace stanowią utrudnienie dla mieszkańców Rusi. Proszę ich o wyrozumiałość – mówi Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda.

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Kolejna droga, która zostanie wyremontowana to ul. Gietrzwałdzka prowadząca z Bartąga w kierunku Tomaszkowa. - Gmina Stawiguda pozyskała pieniądze na jej remont. – 8 610 320,42 zł. Taką kwotę otrzymał powiat olsztyński z Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację odcinków na terenie starostwa, w tym właśnie na remont ul. Gietrzwałdzkiej - mówi Grzegorz Kołakowski, przewodniczący Rady Gminy Stawiguda.