Otwarcie centrum Zalando Lounge

piątek, 18 październik 2019

Otwarcie centrum Zalando Lounge

W sąsiednim Olsztynku otwarto centrum logistyczne Zalando Lounge. To magazyn, który zajmuje około 13 hektarów powierzchni. Towar wysyłany jest do krajów Unii Europejskiej. Obecnie w centrum zatrudnionych jest około 530 osób, docelowo ma być ich 2 tys. - Cieszymy się z tej inwestycji u naszego sąsiada w Olsztynku. To świadczy o sile naszego całego regionu. To pokazuje, że jesteśmy atrakcyjni dla inwestorów. Przekłada się to na nowe miejsca pracy, a także na wpływy z podatków, które przeznaczamy na rozwój gminy. Ze swojej strony gmina Stawiguda też jest miejscem, w którym inwestuje coraz więcej firm. Wystarczy wspomnieć o planowanym na przyszły tydzień otwarciu firmy Tetra Pak, lidera w produkcji opakowań – mówi wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz. - Takie inwestycje to również szansa dla regionu, to okazja np. by pomyśleć o wspólnej komunikacji miejskiej i tej podmiejskiej.

Kolejna ogromna inwestycja na terenie gminy Stawiguda ruszy już niebawem. Olsztyńskie starostwo wydało pozwolenie na budowę dla koncernu Panattoni, międzynarodowej firmy deweloperskiej, zajmującej się głównie nieruchomościami przemysłowymi oraz magazynami.

Wybuduje ona ogromną halę o powierzchni kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja będzie realizowana na działce znajdującej się po prawej stronie wyjeżdżając z Olsztyna i w sąsiedztwie drogi do Tomaszkowa. Tuż przed halą w planach jest budowa fast food’u. Dojdzie do tego stacja paliw.

Stacja paliw stanie również po drugiej stronie wraz z obiektem McDonald’s. Na ten cel została zarezerwowana działka o powierzchni około pół hektara.