Tetra Pak otworzyło nową fabrykę

czwartek, 24 październik 2019

Powstają w niej m.in. linie do produkcji serów. To nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców.

Uroczyste otwarcie centrum Tetra Pak odbyło się w środę. Zakład zlokalizowany jest pod Tomaszkowem. Centrum ma 12 tys. m kw. powierzchni, Zatrudnia obecnie ponad 350 osób. Powstają w nim maszyny do produkcji serów. Zlokalizowano tam także centrum rozwojowo-badawcze. Właśnie zostało uroczyście otwarte. – Jesteśmy jedyną firmą dostarczającą w pełni zintegrowane rozwiązania dla produkcji sera dla firm z sektora spożywczego. Inwestycja w nowy zakład pokazuje nasze zaangażowanie we wsparcie klientów, którzy dążą do zaspokojenia wciąż zmieniających się oczekiwań konsumenckich oraz wykorzystywania pojawiających się szans na rozwój rynkowy – mówił na otwarciu.

Wartość inwestycji pod Tomaszkowem to ponad 100 mln zł. – Jednym z głównych powodów, dla których wybraliśmy te miejsce, jest jego idealna lokalizacja – w samym sercu regionu znanego ze wspaniałych tradycji mleczarskich oraz zapewniającego dostęp do wysoce wykwalifikowanego personelu w sektorze przetwórstwa produktów żywnościowych. Dzięki temu znaleźliśmy się w idealnym miejscu, z którego możemy wspierać naszych klientów zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich – dodaje wiceprezes Ola Elmqvist.

Z wyboru lokalizacji zadowolony jest Michał Kontraktowicz, wójt Gminy Stawiguda. – Inwestycje są dla gminy jak tlen dla człowieka. Dają impuls do działania, zapewniają pracę mieszkańcom, przyspieszają rozwój. Są też dowodem zaufania, że warto prowadzić działalność właśnie tu. Jako gmina Stawiguda jesteśmy doskonale przygotowani jako miejsce, w którym warto inwestować i żyć – stwierdził wójt Kontraktowicz.