Pierwszy kurs komunikacji gminnej

czwartek, 31 październik 2019

Mieszkańcy gminy mogą już odliczać dni do pierwszego kursu komunikacji publicznej. Będzie też niespodzianka.

Po wielu latach starań o uruchomienie transportu publicznego w środę Rada Gminy Stawigudy zatwierdziła wybór przewoźnika. Ten ze swojej strony dostarczy do 4 autobusów. W skład taboru wejdą także 3 autobusy zakupione przez naszą gminę. 

- Wprowadzenie transportu publicznego to dla nas nowe doświadczenie. Na pewno będziemy wsłuchiwać się w opinie mieszkańców, m.in. za pomocą skierowanych do nich ankiet – mówi Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz. – Będziemy dążyć do optymalizacji rozkładu jazdy, tras i lokalizacji przystanków.

Kursy komunikacji gminnej zostaną uruchomione niezwłocznie po podpisaniu umowy z operatorem wybranym w postępowaniu o udzielenie zamówienia o świadczenie usług zbiorowego transportu publicznego. Podpisanie umowy planowane jest do końca listopada.

– Uruchomienie komunikacji publicznej to bardzo ważny krok w rozwoju naszej gminy – podkreśla Wójt Michał Kontraktowicz. – Od mieszkańców będzie zależało jej powodzenie, dlatego zachęcam ich do korzystania z niej. Osobiście to zrobię.

- Przy okazji uruchomienia gminnego systemu transportu publicznego władze gminy szykują dla pasażerów niespodziankę. – Pierwszy tydzień korzystania z autobusów będzie za darmo – zapowiada Wójt Michał Kontraktowicz.

Przypomnijmy, że bilet normalny ma kosztować 3 zł.

Do dyspozycji mieszkańców będą 4 linie:

* Pierwsza połączy Stawigudę z olsztyńskim Zaciszem. Po drodze autobus zajedzie do Wymoju, Dorotowa, Tomaszkowa i Bartąga.

* Druga połączy Ruś – Bartąg – Bartążek – os. Tęczowy Las.

* Trzecia ** skomunikuje Stawigudę – przez Pluski – z Rybakami.

* Czwarta: ** Stawiguda – Łańsk – Gągławki – Ruś.