Coraz więcej pasażerów w autobusach

czwartek, 7 listopad 2019

Na trasie linii nr 129, która łączy Gryźliny, Stawigudę, Drotowo i Tomaszkowo z Olsztynem zaczęły kursować przegubowe autobusy.

Linia nr 129 połączyła miejscowości naszej gminy z Olsztynem ponad rok temu. Z miesiąca na miesiąc korzysta z niej coraz więcej pasażerów. Obecne, normalne pojazdy kierowane na trasę przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, już nie wystarczają. Muszą zabierać więcej pasażerów. W tej sprawie władze gminy Stawiguda spotkały się z drogowcami z Olsztyna.

- Po negocjacjach ze ZDZiT Olsztyn udało się zorganizować autobusy przegubowe, które od 4 listopada regularnie jeżdżą na linii 129. Dotyczy to porannych godzin szczytu komunikacyjnego i popołudniowego - mówi Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda.

Z informacji przekazanych przez ZDZiT Olsztyn wynika, że pasażerów może być jeszcze więcej. Wiąże się to planowanym na 18 listopada uruchomieniem gminnego transportu publicznego. Połączy on praktycznie wszystkie nasze miejscowości. Drogowcy z Olsztyna są przekonani, że wielu mieszkańców gminy Stawiguda zdecyduje się zostawić swoje auto, a następnie  przesiąść się najpierw do lokalnego transportu a następnie skorzystać z autobusów kursujących na linii nr 129. Liczymy, że tak się stanie, tak jak liczymy na to, że nasi mieszkańcy zaczną chętnie i tłumnie korzystać z gminnej komunikacji.

- Pracujemy nad całkiem nowym rozwiązaniem, którego w gminie jeszcze nie było, dlatego też dziękując Wam za wszystkie opinie, zwracam się również z prośbą o cierpliwość i zaufanie. Dajcie szansę komunikacji publicznej, niech wystartuje, tak abyśmy mogli nie w teorii a w praktyce sprawdzić jak działa i jak należy ją ulepszać - stwierdził Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda.