Gmina Stawiguda przyjazna seniorom

poniedziałek, 25 listopad 2019

Dwa ośrodki dla pobytu dla starszych osób powstaną w Gminie Stawiguda. Jeden z nich zostanie urządzony w budynkach znajdujących się tuż za Bartągiem przy ul. Kryształowej. Pierwotnie miał tam powstać hotel z przystanią kajakową. Inwestycja rozpoczęła się kilka lat temu. Została ukończona niedawno. Zabrakło jednak chętnych, by cały obiekt sprzedać. W tej sytuacji inwestor zdecydował o zmianie swoich zamiarów.

Wystąpił do naszego Urzędu Gminy z wnioskiem w tej sprawie – mówi Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda. – Wskazał, że w miejscu swojej inwestycji planuje urządzić dom spokojnej starości. Na sesji Rady Gminy Stawiguda, która odbyła się 21 listopada, radni zgodzili się na przystąpienie do sporządzenia zmiany części planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie Jaroty, gmina Stawiguda przy ul. Kryształowej na potrzeby uruchomienia placówki opieki dla seniorów.

Będzie to drugi obiekt tego typu na terenie gminy Stawiguda. - Finalizowana jest budowa takiego domu w samej Stawigudzie, przy drodze wylotowej w kierunku Plusek – mówi Wójt Michał Kontraktowicz.  

Tak ma wyglądać Dom Spokojnej Starości pod Bartągiem (Mat. inwestora)