Rekordowy budżet gminy Stawiguda

wtorek, 31 grudzień 2019

Ten rok kończymy dobrą wiadomością. Podczas sesji Rady Gmina Stawiguda jednogłośnie został przyjęty budżet na 2020 rok. To blisko 100 mln zł, z czego 40 proc. przeznaczonych zostanie na różnego rodzaju inwestycje. 
Radni Gminy Stawiguda zebrali się na posiedzeniu rady w poniedziałek 30 grudnia. Głównym tematem był właśnie projekt budżetu na 2020 rok. Został on przyjęty jednogłośnie.

- Przyszłoroczny budżet jest pochodną ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy w kończącym się roku. Chodzi o pozyskanie środków zewnętrznych, które zostaną uruchomione. To w efekcie spowoduje, że wartość naszego budżetu sięgnie rekordowej kwoty 100 mln zł. Jest on dużym osiągnięciem, ale także dużym wyzwaniem dla nas. Z całej kwoty blisko 40 mln zł, czyli 40 proc. wydatków, zostanie przeznaczonych na inwestycje - mówi Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiuguda.  - W skali województwa, ale także kraju udział procentowy wydatków na inwestycje jest bardzo dobrym wynikiem i stawia nas w czołówce. 
Dzięki temu w gminie powstaną nowe drogi, ścieżki rowerowo-piesze i inne inwestycje, które będą służyć mieszkańcom.

- Mamy tu m.in. drogę w Gryżlinach, które długo czekały na taką inwestycję. Są też drogi, które uruchomią nam tereny inwestycyjne, jak np. ul. Jarzębinowa w Stawigudzie, a to oznacza kolejne wpływy do budżetu. Zyskają również mieszkańcy os. Tęczowy Las, bo wybudujemy drogę do dużych skupisk bloków - mówi Wójt Kontraktowicz.