Na jednym bilecie PKP i Gminnej Komunikacji?

środa, 8 styczeń 2020

Niewykluczone, że z takiej możliwości będą mogli korzystać mieszkańcy gminy Stawiguda. W tej sprawie trwają rozmowy z kolejarzami. 
Pomysł związany jest z uruchomieniem Gminnej Komunikacji Publicznej, która funkcjonuje od połowy listopada 2019 roku. Swoim zasięgiem obejmuje praktycznie każdą miejscowość znajdującą się na terenie gminy Stawiguda. Z drugiej strony przez teren gminy Stawiugda prowadzi fragment linii kolejowej, która dociera do Olsztyna i Olsztynka z drugiej strony. Na jej trasie znajduje się Bartąg, Gągławki, Stawiguda oraz Gryźliny znajdujące się w sieci Gminnej Komunikacji Publicznej.
Władze gminy zastanawiają się, jak podnieść atrakcyjność korzystania z tych środków transportu wykorzystywanych m.in. do dojazdu do pracy i załatwiania swoich spraw przez mieszkańców.

- Takim rozwiązaniem byłoby wprowadzenie wspólnego biletu kolejowego i Gminnej Komunikacji Publicznej - mówi Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda. - W tej sprawie podjeliśmy rozmowy z władzami spółki Przewozy Regionalne POLREGIO. Najbardziej jesteśmy zainteresowani wprowadzeniem wspólnego miesięcznego biletu.