Gmina Stawiguda połączy się ścieżką rowerową z Olsztynem

środa, 8 styczeń 2020

Stanie się tak po wykonaniu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Bartąskiej prowadzącej z Bartąga do ul. Bukowskiego w Olsztynie. 
Bartąska to bardzo popularna wśród kierowców ulica. Korzystają z niej licznie mieszkańcy Jarot i Zacisza chcąc dojechać m.in. do pracy w Kortowie. Z powodu rozbudowy kolejnych osiedli zwiększa się także ruch pieszych korzystających z chodnika prowadzącego wzdłuż ul. Bartąskiej. Dochodzą do tego rowerzyści, którzy tym środkiem transportu dojeżdżają do pracy, ale także w celach rekreacyjnych do podolsztyńskich miejscowości leżących na terenie Stawigudy. Część z nich korzysta z chodnika, część z jezdni. To niezbyt komfortowa i bezpieczna sytuacja dla wszystkich uczestników ruchu.

- Ich bezpieczeństwo na pewno poprawi budowa ścieżki rowerowej prowadzącej wzdłuż ul. Bartąskiej, która docelowo połączy się z ul. Bukowskiego znajdującej się już na terenie Olsztyna, przy której już jest trakt pieszo-rowerowy - mówi Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz. - W ten sposób nasza gmina rowerowo połączy się z Olsztynem z korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu w tym rejonie.
Jest już wstępna koncepcja planowanej ścieżki. Teraz zostanie ona zaprojektowana. Na realizację tej inwestycji gmina będzie aplikowała po środki do unijnych funduszy, tak jak z powodzeniem zrobiła to w przypadku innych rowerowych projektów, na które pozyskała łącznie około 6,6 mln zł. - Kontynujemy nasze działania, które okazały się sukcesem - mówi Wójt Gminy Stawiguda.