Nietypowa akcja strażaków z Bartąga

środa, 5 luty 2020

Wymyślili akcję promującą bezpieczeństwo. I to w niecodzienny sposób. 
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu na słupkach znaków drogowych informujących o przejściach dla pieszych przy ul. Bartąskiej, jednej z dwóch głównych dróg dojazdowych do Olsztyna, umieścili opaski odblaskowe. 
Święcące w ciemności elementy mają poprawić widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pieszych. Pojawiły się one w okolicach osiedla Zacisze. 
Na dodatek, strażacy z OSP w Bartągu zachęcają do zabierania tych odblasków i umieszczania ich na swoich plecakach, torbach czy też innych widocznych miejscach. - Wszystko po to, by poprawić naszą widoczność dla kierowców. Pamiętajcie, iż po zmroku każdy rodzaj odblasku na sobie poprawia znacząco widoczność. W ten sposób wspólnie dbamy o bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców - podkreślają pomysłodawcy akcji. 
Spotkała się ona z pozytywnym odzewem. Na dodatek, część mieszkańców z własnej inicjatywy przekazują strażakom odblaski do rozdania. 
Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda, przypomina, że strażacy z OSP w Bartągu od lat propagują bezpieczeństwo wśród mieszkańców.

- Za swoje działania zostali nagrodzeni już strażackim Oskarem - nagrodą Floriany 2019, przyznawaną pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w kategorii „Ratujemy i uczymy ratować". Statuetkę patrona strażaków dostali za przeszkolenie w ciągu roku z zasad pierwszej pomocy ponad 3,4 tys. dzieci i ponad 50 dorosłych - podkreśla wójt Michał Kontraktowicz.