Kreatywny GOK on-line

piątek, 20 marzec 2020

Przedstawienia teatralne i warsztaty plastyczne - w ten sposób instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury zagospodorowują on-line czas wolny mieszkańców gminy Stawiguda. 
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, decyzją Ministra Kultury o zamknięciu instytucji kultury prowadzący Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zdecodwali o odwołaniu wszystkich wydarzeń, warsztaty oraz zajęcia grupowe do odwołania. To jednak nie spowodowało zawieszenia działalności GOK-u. Jego instruktorzy chcąc zagospodarować czas, w tym także najmłodszym mieszkańcom gminy Stawigudy, przenieśli się do sieci i uruchomili profil Kreatywny  GOK on-line. - Dostosowując się do obecnej sytuacji przez najbliższy czas będziemy inspirować do prostych działań plastycznych w domu - tłumaczą pomysłodawcy. 
Pierwsze zajęcia poprowadziła instruktorka GOK w Stawigudzie Agnieszka Wieczorek. Dotyczyły one artystycznego ozdabiania dłoni. W piątym odcinku "Kreatywnego GOK-u on-line" jego prowadzące osoby zaprosiły do teatrzyku. Zaprezentowano bajkę o lwie w Paryżu. Jeżeli chodzi o plastyczne zajęcia, to mieszkańcy mogą uczestniczyć w nich aktywni przesyłając swoje prace w formie komentarzy.