Bezpłatne badania mammograficzne - 14 lipca 2020 r. w Stawigudzie

środa, 1 lipiec 2020

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w dniu 14 lipca 2020r (wtorek) na parkingu przy ul. Warszawskiej w Stawigudzie.

 

 W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO PAŃ ORAZ PERSONELU MEDYCZNEGO BADANIA BĘDĄ WYKONYWANE Z ZACHOWANIEM WSZELKICH PRZEWIDZIANYCH PRAWEM ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI W ZAKRESIE ZARÓWNO WYPOSAŻENIA TECHNIKÓW W NIEZBĘDNE ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ, JAK I PROCEDUR DEZYNFEKCJI PRACOWNI I APARATURY DIAGNOSTYCZNEJ ORAZ OBSŁUGI PACJENTA.

W PRACOWNI BĘDĄ MOGŁY JEDNOCZEŚNIE PRZEBYWAĆ TYLKO TRZY PANIE, CO ZAPEWNIA MOŻLIWOŚĆ UTRZYMANIA DYSTANSU 2 METRÓW. PRZED BADANIEM PRACOWNICY MEDYCZNI ZMIERZĄ PANIOM TEMPERATURĘ I POPROSZĄ O WYPEŁNIENIE ANKIETY. DO DYSPOZYCJI PAŃ BĘDĄ TAKŻE ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI RĄK.

PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ I ZROZUMIENIE DLA PODJĘTYCH ŚRODKÓW OCHRONY ORAZ O STAWIENIE SIĘ NA BADANIE W MASECZCE OCHRONNEJ LUB PRZYŁBICY, A TAKŻE W CZASIE WYZNACZONYM PODCZAS REJESTRACJI.

 

W BADANIU MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ PANIE W WIEKU 50-69 LAT, KTÓRE SĄ UBEZPIECZONE, NIE SĄ LECZONE Z POWODU RAKA PIERSI A TAKŻE:

• NIE MIAŁY WYKONANEJ MAMMOGRAFII W RAMACH PROGRAMU W CIĄGU OSTATNICH 24 MIESIĘCY
• LUB SĄ W GRUPIE RYZYKA I W ROKU POPRZEDZAJĄCYM OTRZYMAŁY PISEMNE WSKAZANIE DO WYKONANIA PONOWNEJ MAMMOGRAFII PO UPŁYWIE 12 MIESIĘCY

UPRZEJMIE PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ REJESTRACJĘ POD NR TEL. 58 666 24 44 LUB NA
HTTP://WWW.MAMMO.PL/FORMULARZ. W CELU WERYFIKACJI UPRAWNIEŃ DO BADANIA PRZED POŁĄCZENIEM TELEFONICZNYM PROSIMY PRZYGOTOWAĆ DOWÓD OSOBISTY. NA BADANIE PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH MAMMOGRAFII.

PRZYPOMINAMY, ŻE BADANIA WYKONYWANE W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYKI RAKA PIERSI NIE WYMAGAJĄ SKIEROWANIA, A TYLKO SYSTEMATYCZNOŚĆ W PRZESTRZEGANIU TERMINÓW KOLEJNYCH BADAŃ MAMMOGRAFICZNYCH POZWALA NA WYKRYCIE POTENCJALNEGO ZAGROŻENIA NA BARDZO WCZESNYM ETAPIE ROZWOJU CHOROBY. DLATEGO TEŻ, ZACHĘCAMY WSZYSTKIE PANIE, KTÓRE Z POWODU PANDEMII NIE MOGŁY WYKONAĆ BADAŃ WE WCZEŚNIEJ UMÓWIONYM TERMINIE O NIE ZWLEKANIE Z REJESTRACJĄ NA MAMMOGRAFIĘ.