Głosujesz zyskujesz

czwartek, 9 lipiec 2020

Uwaga mieszkańcy! W pierwszej turze wyborów prezydenckich mogliśmy pochwalić się najwyższą frekwencją w województwie. W najbliższą niedzielę warto ten sukces powtórzyć. 

Wójt Gminy Stawiguda zachęca do aktywnego udziału w wyborach i ogłasza konkurs na najliczniejszą frekwencję w poszczególnych obwodach głosowania.

Zwycięska pod względem frekwencji komisja otrzyma – 6000 zł, drugie miejsce zostanie nagrodzone kwotą – 4000 zł, a trzecie – 2000 zł. 

Frekwencja będzie liczona w procentach, jako liczba osób głosujących w stosunku do liczby osób uprawnionych. Podstawą ostatecznego rozstrzygnięcia konkursu będą oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej. Ogłoszenie wyników konkursu profrekwencyjnego nastąpi niezwłocznie po upublicznieniu wyników przez PKW. Wygraną kwotę będzie można przeznaczyć na poprawę estetyzacji i bezpieczeństwa wsi.

Dodatkowo jako gmina możemy wygrać koncert Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Muzycy odwiedzą gminę, która osiągnie najwyższą frekwencję w województwie. 

Realizując zatem obowiązek obywatelski, warto powalczyć o pieniądze na poprawę estetyzacji naszych małych ojczyzn i wrażenia kulturalne. 

Idźmy na wybory !!!