Informacja - Narodowy Spis Powszechny 2021

wtorek, 17 sierpień 2021

Szanowni mieszkańcy,

przypominamy, że Narodowy Spis Powszechny trwa do 30 września bieżącego roku. Osoby, które nie mają możliwości spisać się we własnym zakresie, mogą odwiedzić Urząd Gminy w Stawigudzie. W Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Olsztyńskiej 10 działa stanowisko do samospisu. Zalecamy wcześniejsze umówienie się na wizytę z pracownikiem Gminnego Biura Spisowego, który pomoże w spisie - tel. 665 869 763.

Dyżur w urzędzie prowadzony jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00

Najbezpieczniejszą i najbardziej rekomendowaną metodą jest samospis internetowy przez formularz wyłącznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego dostępny pod adresem spis.gov.pl. Osoby, które mają problem z dokonaniem samospisu internetowego mogą zasięgnąć pomocy u członków rodziny (np. dzieci czy wnuków) lub sąsiadów.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu:
22 279 99 99. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych, gdyż wtedy sami inicjują kontakt i nie muszą obawiać się czy zgłaszająca się do nich osoba jest prawdziwym rachmistrzem spisowym.