Aktualności

Warsztaty kulinarne „Rybka z Pojezierza” w zajeździe Gryźlińskim.

Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Olsztyńskie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników gotowania na warsztaty kulinarne „Rybka z Pojezierza”. W ramach każdego warsztatu uczestnicy wezmą aktywny udział w przygotowaniu trzech dań z ryb słodkowodnych.  Prowadzący warsztaty to szef kuchni posiadający doświadczenie w przygotowywaniu ryb słodkowodnych i znający specyfikę lokalnego bogactwa produktów Warmii i Mazur.  Warsztaty zostaną poprzedzone częścią teoretyczną będącą omówieniem bogactwa ryb Pojezierza Olsztyńskiego oraz ich możliwości kulinarnych. 

List otwarty - Sołtys Sołectwa Ruś Przemysław Westfeld

Poniżej zamieszczamy list otwarty Sołtysa Sołectwa Ruś Przemysława Westfelda.

Europejski Turniej Piłki Nożnej Stawiguda 2012 już za nami!

Od 10 do 14 maja gościliśmy na terenie gminy drużyny piłkarskie, które wzięły udział w "Europejskim Turnieju Piłki Nożnej Stawiguda 2012" rozgrywanym na "Orliku" w dniach 11 i 12 maja. 
Emocji nie brakowało, a całą imprezę wygrali chłopcy z Tymbarku pokonując po niezwykle emocjonującym meczu drużynę z Wallenhorst(Niemcy).

Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego

Dnia 10 maja br. w Bibliotece Publicznej Gminy Stawiguda odbyły się eliminacje gminne XXX  Wojewódzkiego Konkursu Poezji Dziecięcej "Spotkania z Poezją"

Drużyna stawigudzkiego gimnazjum zajęła I miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym!

W sobotę 21 kwietnia 2012 r. w Biskupcu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym wzięły udział trzyosobowe drużyny z gimnazjów i szkół podstawowych naszego powiatu. Publiczne Gimnazjum w Stawigudzie reprezentowali: Emil Toczek i Patryk Grodzki z klasy IIC oraz Karol Zawrotny z klasy IA. Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka Ewa Dragun.

Komunikat Wójta - odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej

W okresie wiosennym pracownicy Urzędu Gminy przeprowadzą kontrole w zakresie prawidłowości przyłączeń i odprowadzania ścieków do kanalizacji sanitarnej. Celem kontroli będzie wyeliminowanie między innymi prawem zakazanego odprowadzania wód opadowych (rynny dachowe, kratki ściekowe) do urządzeń kanalizacji sanitarnej.

Nieprawidłowości mogą grozić karą grzywny do 10000zł

Wyniki otwartego konkursu ofert

Wójt Gminy Stawiguda ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

‹ Pierwsza  < 345 346 347 348 349 >  Ostatnia ›