Pomysł na poprawę bezpieczeństwa

piątek, 15 listopad 2019

Pojawiła się propozycja budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Bartąskiej ze Złotą i Stawigudzką. Okoliczni mieszkańcy narzekają, że te ostatnie jest bardzo niebezpieczne.

Obecnie wokół ul. Bartąskiej budowanych są dziesiątki bloków i domów jednorodzinnych. Tak jest od Jarot do samego Bartąga. To niestety generuje coraz większy ruch samochodowy. Kumuluje się on właśnie na skrzyżowaniu ulic Bartąskie z Złotej i Stawigudzkiej. Przekłada się to na pogorszenie bezpieczeństwa, a okoliczni mieszkańcy twierdzą, że codziennie dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń. Od lat nic tam się nie zmieniało. Problem zamierzają rozwiązać władze gminy Stawiguda.

- Analizujemy w tym miejscu budowę ronda, które nie zahamuje ruchu, ale go spowolni. W ten sposób udałoby się nam problem, z którym okoliczni mieszkańcy borykają się od lat – mówi Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda. Obecnie gmina analizuje koszty robót drogowych, ale także przełożenia sieci podziemnych, które mogą pochłonąć najwięcej pieniędzy.

Mamy już gotową koncepcję tego ronda. Jestem przekonany, że można je zrealizować przy współpracy z inwestorem, olsztyńskim starostwem, a także miastem, jeżeli chodzi o sprawy gruntowe – informuje Wójt Gminy Stawigudy Michał Kontraktowicz. - Pojawiła się też możliwość, że projekt byłby współfinansowany przez kolejnych prywatnych inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem swojej działalności na naszych sąsiednich terenach.