Nowa nawierzchnia drogi z Bartąga do Rusi

środa, 4 grudzień 2019

Na trasie Bartąg-Ruś położone zostatały ostatnie warstwy bitumiczne. 

Kierowcy jeżdżący na trasie z Bartąga do Rusi od lat narzekali na jej fatalny stan: dziury, wybrakowane pobocza. Dodatkowo taki stan rzeczy narażał bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy. Teraz to się zmieni. Od kilku miesięcy prowadzony był tam remont. W ostatnich dniach listopada położone zostały ostatnie warstwy masy bitumicznej. 
Na drodze Ruś – Bartąg dodatkowo przebudowane zostały trzy skrzyżowania z drogami publicznymi, powstały dwie zatoki autobusowe oraz kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Na odcinku Ruś – Bartąg modernizacja w sumie objeła 2,3 km drogi.

- Wartość całej inwestycji oszacowaliśmy na 5,8 mln zł, przy czym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 2,88 mln zł, a pozostałą część, czyli po 1,45 mln zł, dokładają samorządy powiatu i Gminy Stawiguda - informuje Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda. 
Wiosną przyszłego roku odnowiona zostanie kolejna droga na terenie naszej gminy. To ul. Gietrzwałdzka prowadząca z Bartąga w kierunku Tomaszkowa.