XXVIII Festyn Gminny STAWIGUDIADA 2022

wtorek 12 lipca 2022

Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz i Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza na XXVIII Festyn Gminny STAWIGUDIADA 2022, który odbędzie się w sobotę 16 LIPCA 2022 r. na stadionie sportowym w Stawigudzie.

Szczegóły programu:
10:00 TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH O PUCHAR WÓJTA GMINY STAWIGUDA
16:00 OTWARCIE KĄCIKA KREATYWNOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH
16:20 KRASNAL PIKSEL ZAPRASZA
17:10 WYSTĘP OLSZTYŃSKIEJ SZKOŁY CHEERLEADERS "SOLTARE"
17:20 KONCERT FORMACJI M.JAY
18:30 ZABAWA Z KRASNALEM PIKSELEM
19:15 UROCZYSTE OTWARCIE FESTYNU
19:30 KONCERT OSCARA JENSENA Z ZESPOŁEM "AEROSTONES"
20:50 OLIMPIADA RODZINNA - MACIEJ GĄSIOREK
21:30 GWIAZDA FESTYNU - ZESPÓŁ "DE MONO"
22:45 POKAZ SZTUCZNYCH OGNI
23:00 DYSKOTEKA "POD GWIAZDAMI" - prowadzi DJ TICO

Jak zwykle nie zabraknie dobrej zabawy, a to za sprawą zaproszonych gwiazd. Na początek chcielibyśmy zaprosić na koncert mieszkańca gminy Stawiguda, który coraz śmielej poczyna sobie na polskiej scenie muzycznej- mowa oczywiście o Oskarze Jensenie, tym razem nie wystąpi sam, ale z towarzyszeniem zespołu „Aerostones”.
https://www.youtube.com/watch?v=pPU_YNXSu9E
Muzyka dance ma w Stawigudzie wielu fanów, dlatego i w tym roku nie może zabraknąć przedstawiciela tego gatunku, a będzie nim Mariusz Jarosiński, czyli formacja M. Jay. Projekt świetnie przemyślany, projekt którego chce się słuchać i uczestniczyć w zabawie podczas koncertów artysty. W jego twórczości łączy nowoczesne elementy muzyki rozrywkowej z mocno dyskotekowym brzmieniem. Wyjątkowa świeżość i eksplozja dźwięków. Zaistniał dzięki takim przebojom jak "Badabim Badabam", "Nie zwariować", "Yahooo", "Disco San Francisco" czy "Lato woła nas". Jego piosenki oraz teledyski emitowane są we wszystkich radiach i stacjach telewizyjnych o tematyce disco-dance: Vox FM, Vox TV, Polo TV, ITV, Disco Polo Music, 4Fun TV, TO TV, TVS i wielu, wielu innych. M.JAY w branży muzycznej robi duże zamieszanie, sami zobaczycie jak powstał wokalista muzyki która elektryzuje i porywa do tańca.
https://www.youtube.com/watch?v=Bp6YENIBJzI...

Gdy Słońce będzie się chyliło ku zachodowi, nadejdzie czas na koncert gwiazdy, a będzie to zespół mający w swoim repertuarze tylko niezapomniane hity wykonywane z pełnym profesjonalizmem- czyli zespół „De Mono” polski zespół pop-rockowy. Powstał w 1984 i był popularny pod koniec lat 80. oraz w pierwszej połowie 90. XX wieku. Grupa koncertuje w Polsce oraz za granicą (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Norwegii i Niemczech). Zespół założony został przez gitarzystę Marka Kościkiewicza, basistę Piotra Kubiaczyka i perkusistę Dariusza Krupicza pod nazwą „Mono”. Trzy lata później skrystalizował się skład – do zespołu, przemianowanego na „De Mono” dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, saksofonista Robert Chojnacki i wokalista Andrzej Krzywy.
8 września 2010 roku ukazał się dziewiąty studyjny album zespołu – No Stress. Pierwszym singlem był utwór „Póki na to czas”, a drugim utwór „Życie to sen”. 14 lipca 2013 roku zespół wystąpił podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Słubicach, gdzie wykonał utwory i ”Póki na to czas” oraz „Statki na niebie”.
W listopadzie 2019 zespół wydał album pt. Reset, który promował singlami: Prosto w serce, Gra się do końca i W taką noc. Początkowo mieli odbyć ogólnopolską trasę koncertową, jednak została ona zawieszona z powodu pandemii COVID-19 w Polsce. 27 marca 2020 roku opublikowali muzyczny apel pt. Idiota w koronie, włączając się w akcję #zostańwdomu, ponadto wzięli udział w akcji #hot16challenge2 na zbiórkę dla personelu medycznego zaangażowanego w walkę z koronawirusem. 16 sierpnia 2020 zaprezentowali w sieci koncert OsieckY, zrealizowany bez publiczności i udostępniony za darmo dla oglądających w ramach programu „Kultura w sieci”. https://www.youtube.com/watch?v=VL_uoAOMWoQ&ab_channel=FestivalGrouphttps://www.youtube.com/watch?v=nGvZJnd6X8g&ab_channel=DeMonoOficjalnie

Serdecznie zapraszamy!