CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

poniedziałek 31 października 2022

W czwartek 27 października 2022 r. w świetlicy wiejskiej „Dom Warmiński ” w Tomaszkowie odbyło się spotkanie edukacyjne z mieszkańcami nt. „Czujka czadu na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Podczas spotkania strażacy ochotnicy z OSP Bartąg informowali zgromadzonych jak należy zachować się w przypadkach wystąpienia zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla (czadem). Ratownicy Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI uczyli jak przywrócić prawidłową akcję serca - przeprowadzić resustytację krążeniowo oddechową (RKO) bezprzyrządową i z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Czadowe spotkania z mieszkańcami promujące bezpieczną eksploatację urządzeń grzewczych odbywają się w sezonie grzewczym, corocznie w innym sołectwie. W poprzednich latach byliśmy w sołectwach: Stawiguda, Bartąg, Gryźliny, Pluski i Ruś. Spotkania takie organizują również Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej i  Gminny Ośrodek Kultury w ramach kampanii „Bezpieczny Senior”. W naszych szkołach: ZSP w Stawigudzie i Szkole Podstawowej w Rusi z Filią w Bartągu odbywają się „czadowe lekcje”.

Podczas spotkań zachęcamy do montażu w domach czujek czadu. Każdego roku w ramach akcji do mieszkańców trafia kilkanaście czujek czadu zakupionych przez Urząd Gminy w Stawigudzie oraz pozyskanych z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Fotorelacja z Tomaszkowa

CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 1 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 2 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 3 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 4 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 5 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 6 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 7 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 8 CZUJKA CZADU NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA - zdjęcie 9