Preferencyjny zakup węgla - Instrukcja postępowania

poniedziałek 5 grudnia 2022

Instrukcja postępowania - preferencyjny zakup węgla

Szanowni mieszkańcy,

Węgiel z programu preferencyjnego zakupu jest już dostępny dla mieszkańców Naszej Gminy. Osoby, które złożyły wnioski o wydanie zaświadczenia będą informowane telefonicznie o ich rozpatrzeniu. Następnie będą miały możliwość oceny węgla osobiście u przedsiębiorcy będącego dystrybutorem opału w imieniu Gminy. Wizytę na składzie węgla należy uzgodnić po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z przedsiębiorcą pod nr tel. 669 751 686 - WĘGLO-MAR Marek Bałdyga, przy ul. Cementowej 3a w Olsztynie.

Osoby zdecydowane co do zakupu, dokonują wpłaty na konto Gminy Stawiguda na numer
12 8823 0007 2001 0100 1973 0004 w tytule przelewu: zakup węgla , imię, nazwisko i adres. Wpłaty w kasie gminy nie będą przyjmowane! Po potwierdzeniu wpływu środków na konto gminy, zostanie wystawiona faktura zakupu i asygnata uprawniająca do odbioru węgla. Po otrzymaniu asygnaty należy umówić się telefonicznie na odbiór węgla.

Cena węgla to 1800 zł/tonę. Na cenę składa się koszt zakupu węgla od spółki Skarbu Państwa -1500 zł i koszt transportu, składowania i obsługi zamówień przez przedsiębiorcę - 300 zł.

Gmina nie pobiera dodatkowych opłat ani nie czerpie żadnych korzyści w związku z realizacją tego programu.

Istnieje możliwość odbioru węgla osobiście, bądź można skorzystać z transportu przedsiębiorcy - koszt to nie więcej niż 50 złotych. Istnieje też możliwość, za dodatkową opłatą, workowania węgla - po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby u dystrybutura WĘGLO-MAR.