BEZPŁATNY ODBIÓR ELEKROŚMIECI Z DOMU-INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW.

czwartek 19 stycznia 2023

Szanowni Państwo,

Uruchomiony został projekt DECYDUJESZ.pl- w ramach którego na terenie całej Polski można bezpłatnie i prosto z domu pozbyć się niepotrzebnego zużytego lub zepsutego dużego sprzętu AGD.

JAK TO ZROBIĆ? 

Pracownicy REMONDIS przyjmują zgłoszenie od mieszkańców i ustalają dogodny dla zgłaszającego termin odbioru. Zgłoszenie może być dokonane telefonicznie pod numerem telefonu: 32 737 85 87 lub mailowo na adres: . Warto podkreślić, że przy okazji odbioru sprzętu wielkogabarytowego można oddać również inne drobne elektrośmieci, o ile zmieszczą się we wnętrzu oddawanego dużego AGO. Standardowy czas realizacji usługi wynosi do 5 dni roboczych od przyjęcia zgłoszenia. Wprowadzenie usługi bezpłatnych, bezpośrednich odbiorów zużytych urządzeń elektrycznych ma na celu ułatwienie prawidłowego pozbycia się wielkogabarytowych elektroodpadów, których wyniesienie może stanowić problem ze względu na ich rozmiar i wagę. Projekt DECYDUJESZ.pl promuje ekologiczne nawyki poprzez wskazywanie potrzeby selektywnej zbiórki urządzeń i zwiększanie ilości zużytego sprzętu trafiającego we właściwe miejsce w celu jego dalszego przetworzenia zgodnie obowiązującymi przepisami. Odebrany zużyty sprzęt zostanie poddany recyklingowi zgodnie z obowiązującymi przepisami! 

Za nieprawidłowe postępowanie z elektrośmieciami grozi kara grzywny w wysokości do 5 000 zł.  Warto zatem podjąć właściwą decyzję o tym co zrobimy z naszymi zużytymi i starymi sprzętami! 

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie: www.decydujesz.pl