Majówka w Majdach. Festyn Charytatywny

poniedziałek 17 kwietnia 2023

W imieniu organizatorów, jak i Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda, który objął patronatem honorowym całe wydarzenie zapraszamy, na Majówka w Majdach. Festyn Charytatywny. Beneficjentem festynu jest mały Jaś Janowiak, którego rodzina związana jest od 4 pokoleń z Majdami.

Jaś urodził się we wrześniu 2022 roku jako drugie dziecko Marleny i Pawła Janowiak. Radość z powiększenia rodziny była ogromna, jednak bardzo szybko okazało się, że przerwała ją niespodziewana choroba Jasia, która ukazała się dopiero po urodzeniu. Rzadki nowotwór kości-dysplazja włóknista ze stawem rzekomym zasiała widmo amputacji lewej nóżki dziecka, dziecka, celem ratowania jego życia i zdrowia. Jaś ma możliwość całkowitego (!) powrotu do zdrowia, dzięki wieloletniemu leczeniu i skomplikowanym operacjom w Instytucie lekarza z USA z Florydy, Dr Paleya.

Rodzice Jasia nie mając doświadczenia, intuicyjnie zaczęli szukać pomocy dla swojego dziecka, odrzucając myśli o tym, że ich maleństwo może nigdy nie stanąć na własne nogi. Pomoc znaleźli w Paley Institute w Warszawie, placówce, która miała do czynienia z tym rzadkim nowotworem. Konsultacje dały im światełko w tunelu. Eksperci z instytutu są w stanie zapanować nad chorobą i wyleczyć Jasia z nowotworu bez konieczności amputacji. Wręcz przeciwnie! Ratując Jasia nogę, dając jej sprawność! Radość rodziców trwała do momentu uzyskania informacji o kosztach. Pierwszy etap operacji i leczenia to prawie pół miliona złotych!

Kiedy? 30 Kwietnia

O której? 9:00-18:00

Gdzie? Boisko Wiejskie przy Ulicy Jana w Majdach.

Pomóc możesz również bez wychodzenia z domu:https://www.siepomaga.pl/jan-janowiak

Zachęcamy do wsparcia. Razem możemy zrobić coś dobrego.Zróbmy hałas!

Niech o Jasiu i cudownych sercach z Warmii i Mazur dowie się cała Polska.