Akcja usuwania niewybuchów z terenu Gryźlin zakończona sukcesem - komunikat Wójta Gminy Stawiguda

piątek 22 marca 2024

Droga  S51 jest już przejezdna, komunikacja kolejowa zostaje przywrócona, a mieszkańcy Gryźlin mogą bezpieczne wrócić do swoich domów. Ci, którzy skorzystali w zakresie ewakuacji z pomocy gminy, zostaną odwiezieni transportem gminnym..

Przypominam że za nami ewakuacja mieszkańców Gryźlin, która dotyczyła ponad 500 osób. Akcja przebiegła w sposób spokojny i sprawny za co serdecznie dziękuję mieszańcom, którzy indywidualnie się ewakuowali oraz pracującym na miejscu służbom – policji, straży pożarnej, a także naszej OSP Gryźliny panu Adamowi Walkowiakowi – sołtysowi Sołectwo Gryźliny - Zielonowo oraz radnemu Rafał Guske

Osoby które wymagały większej opieki zostały przewiezione do do prywatnego domu pomocy społecznej w Gryźlinach. 30 mieszkańców zostało w domach na własne życzenie i odpowiedzialność.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność pracować od rana. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w sytuacjach kryzysowych potrafimy znakomicie współpracować na rzecz naszych mieszkańców.

Wójt Gminy Stawiguda
Michał Kontaktowicz