Aktualności

Zmiany w organizacji ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w związku ze stopniowym przełączaniem ruchu z tymczasowego na docelowy na przebudowywanej drodze krajowej S-51 Olsztyn-Olsztynek, 

"Biała Wstążka"

W dniu 8 grudnia 2017 roku Gmina Stawiguda już po raz trzeci włączyła się w Międzynarodową Kampanię „Biała Wstążka” mającą na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

Uwaga zagrożenie ASF

W związku z realnym zagrożeniem wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) Główny Inspektorat Weterynarii prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą postępowania w przypadku znalezienia padłego dzika. W załączeniu: ulotka informacyjna.

Usuwanie azbestu

Usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stawiguda w roku 2017. Dobiegła końca tegoroczna akcja Usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Stawiguda. Mieszkańcy, którzy wystąpili do Wójta Gminy Stawiguda z wnioskiem, mogli skorzystać z dofinansowania na demontaż, transport i utylizację wyrobów zawierających azbest.

Sesja Rady Gminy

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 z późn. zm.), zwołuję XXXI sesję Rady Gminy Stawiguda, która odbędzie się dnia 14 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 16:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2.

Podziękowania

Wójt Gminy Stawiguda składa serdeczne podziękowania Kole Gospodyń Wiejskich  w Stawigudzie za przygotowanie świątecznych dekoracji 

Utrudnienia w ruchu

W związku z zaplanowanymi na dzień 7 grudnia 2017 r. z pracami związanymi z układaniem przez firmę BUDIMEX S.A. nawierzchni asfaltowej na drodze powiatowej nr 1372N na odcinku o długości 400 m. pomiędzy miejscowościami Ruś i Bartąg informujemy iż na czas prowadzenia robót zostanie wprowadzony ruch wahadłowy

Ogłoszenie o naborze

Wójt Gminy Stawiguda zatrudni na umowę zlecenie osobę do roznoszenia korespondencji na terenie Gminy Stawiguda

Regionalne Centrum Bezpieczeństwa

Regionalne Centrum Bezpieczeństwa, które w niedalekiej przyszłości będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Olsztyna i powiatu ma już swój znak graficzny.

Komisje Rady Gminy

Informujemy, że w n/w dniu, w sali narad Urzędu Gminy w Stawigudzie przy ul. Olsztyńskiej 10 odbędzie się posiedzenie połączonych Komisji Rady Gminy wg zamieszczonego porządku obrad.

 1 2 3 >  Ostatnia ›