Aktualności

Szkolenie strażaków

w Urzędzie gminy odbyło się szkolenie strażaków z OSP w Bartągu, Olsztynku, Pluskach, Stawigudzie oraz Gryźlinach z obsługi specjalistycznego sprzętu do ratowania ludzi podczas pożarów.

 

Dofinansowanie

Uwaga nabór wniosków o dofinansowanie m.in dla organizacji pozarządowych. Informujemy, że w październiku br. przewidziane jest rozpoczęcie naboru w konkursie w ramach poddziałania 11.2.4 Ułatwienie dostępu do usług społecznych – projekt ZIT Olsztyn.

Gazeta Warmińska

Kolejny numer "Wiadomości Gazeta Warmińska", a w nim m.in.:  podpisanie umów na dofinansowania z RPO województwa warmińsko - mazurskiego, budowa szkoły w Bartągu - trwają prace wykończeniowe, artykuł o nowej świetlicy w Gągławkach,
oraz wiele ciekawych informacji z sąsiedzkich miast i gmin. Zachęcamy do lektury!

Komunikat dotyczący wody

Informacja dla mieszkańców miejscowości Stawiguda, Miodówko, Wymój dotycząca spożywania wody z wodociągu publicznego w Stawigudzie.

"Poprawa Ekomobilności"

Pierwsze umowy na realizację projektu "Poprawa ekomobilności na terenie Gminy Stawiguda" podpisane!

Badania wody

Badania przeprowadzone przez sanepid 09.08.2017  wykazały brak bakterii coli w sieci, oraz na ujęciu wody. Poprzednie komunikaty wciąż są aktualne aż do odwołania. Dalsze informację pojawią się w poniedziałek po wydaniu przez sanepid decyzji.

Budowa zjazdu

Informujemy iż w związku z negatywnym stanowiskiem Gminy Stawiguda dotyczącym wyjazdu na ulicę Bartąska, Powiatowa Służba Drogowa wyraziła zgodę na lokalizację  zjazdu z drogi powiatowej na drogę tymczasową. Gmina Stawiguda będzie ponownie wnioskować o zakaz lokalizacji zjazdu tymczasowego, ze względu na bezpieczeństwo dotyczące ruchu drogowego i ruchu pieszego.

Sesja Rady Gminy

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) zwołuję XXVIII sesję Rady Gminy Stawiguda, która odbędzie się dnia 17 sierpnia 2017 r. (czwartek) o godz. 12:00 w sali Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stawigudzie przy ul. Olsztyńskiej 10.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 sierpnia br. (poniedziałek) Urząd Gminy w Stawigudzie przyjmuje interesantów do godz. 15:00

"Lato w Pluskach"

FESTYN RODZINY W PLUSKACH! Już 12 sierpnia 2017 r. (sobota) na plaży wiejskiej odbędzie się Festyn Rodzinny w Pluskach. W programie przewidziano wiele atrakcji! Serdecznie zapraszamy!

 1 2 3 >  Ostatnia ›